• naše weby..
  • ..
  • .
Home
dobrá
praxe
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Ostrava: Městská MHD ruší papírové jízdenky

Dopravní podnik Ostrava (DPO) na konci letošního roku zruší prodej papírových jízdenek. Pro podnik je úspornější elektronické placení jízdného, přičemž počet elektronických plateb v Ostravě výrazně roste. Místo papírových jízdenek, jejichž podíl na počtu všech prodaných jízdenek minulý měsíc činil přes 45 procent, si lidé budou moci v automatech kupovat takzvané kreditní jízdenky.

Dopravní podnik Ostrava očekává, že elektronických plateb jízdného bude dál přibývat. Podle generálního ředitele Daniela Moryse je placení jízdenek elektronicky pro podnik efektivní nejen ekonomicky, ale i z hlediska ekologie. Tisk, prodej a údržba systému papírových jízdenek stojí každý rok zhruba 20 milionů korun, zatímco náklady na kreditní jízdenky se odhadují jen na několik milionů korun.

„Ušetříme několik desítek milionů ročně. Za takovou roční úsporu si můžeme koupit třeba i jeden elektrobus,“ podotkl Morys.
Kontakt na Zdravé město

Přílohy, odkazy ...

Celý článek na serveru ČT24
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Prostějov: Jízdní řády MHD v mobilním telefonu

Jízdní řády MHD v mobilním telefonu

Prostějov

Orlová: Víceúčelový parkovací objekt

Víceúčelový parkovací objekt

Orlová

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž

Zlínský kraj: Koordinátor pro rozvoj veřejné dopravy v kraji

Koordinátor pro rozvoj veřejné dopravy v kraji

KRAJ ZLÍNSKÝ

Bohumín: Senior taxi

Senior taxi

Bohumín