• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Litoměřice: Charita převzala flotilu nových elektroaut

Sedm nových elektroaut si v pondělí dopoledne slavnostně převzali zástupci Charity Litoměřice. Vozy budou sloužit pro potřeby terénní pečovatelské služby, která je zajišťována v Litoměřicích a v blízkém okolí.

Jak poukázala ředitelka Charity Litoměřice Karolína Wankovská, díky navýšení počtu elektroaut, má nyní charita největší vozový park s elektrifikovanými vozidly v Ústeckém kraji. Dohromady jich má k dispozici jedenáct. „V příštím roce bude doplněn ještě o dalších jedenáct vozidel s hybridním pohonem, které jsou již zadány do výroby,“ informovala Karolína Wankovská s tím, že se jedná o významný krok, kterým se Charita Litoměřic snaží modernizovat, zkvalitňovat a zefektivňovat terénní pečovatelskou službu a současně pokračovat v trendu zavádění elektromobilů do sociálních služeb.

„Kvalitním mobilním zázemím zvyšujeme dostupnost terénní péče v regionu s lepší možností řešení případných krizových a nenadálých situací. S vozy čistě na elektrický pohon už mají naše pečovatelky praktické zkušenosti. První dva elektromobily pořídila Charita Litoměřice již před dvěma lety,“ doplnila Karolína Wankovská.
[...]

Litoměřice

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu