• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Pelhřimov: Na ElektroFest přijelo 127 elektromobilů

Majitelé elektromobilů se v Pelhřimově postarali o nový zápis do České knihy rekordů. Na Masarykovo náměstí se jich během sobotního festivalu ElektroFest sjelo 127. Je to největší počet elektromobilů na jednom místě, řekl ČTK Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která spravuje databázi českých rekordů.

Rekord vytvořila pouze čtyřstopá vozidla. "Nepočítaly se ani hybridy, týká se to čistě elektrických automobilů," řekl Marek. První takový rekord agentura zaznamenala v roce 2007, tehdy se sjelo osm elektromobilů. "Těch pár prapůvodních elektromobilistů vlastně vymyslelo tento rekord. Ale ta doba už je dávno jinde," řekl. Světový rekord je teď podle Marka 508 elektromobilů na jednom místě.

ElektroFest určený pro všechny značky elektromobilů byl v Pelhřimově poprvé. "Minulý rok jsme to zkusili tak nanečisto, sešlo se nás asi 45 aut, hlavně z komunity Tesla. Tenhle rok jsme to pojali trochu jinak, jako festival a oslavu čisté mobility," řekl ČTK Filip Vondráček za pořadatele. V programu byly vedle ElektroFest Rally debaty odborníků a majitelů elektrovozidel s veřejností.
[...]

Pelhřimov

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu