• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Ostrava: Do škol v Gambii zamíří dalších 900 bicyklů

Díky českým dárcům vyrazí v sobotu z Ostravy do Gambie dalších 900 kol. Umožní tam dětem překonávat velké vzdálenosti při cestách do škol. S pomocí projektu Kola pro Afriku tak budou mít děti z 34 škol k dispozici přes 3000 kol, řekl dnes ČTK organizátor akce Roman Posolda.

"Od sobotního rána budou desítky dobrovolníků i s rodinami v Ostravě - Koblově nakládat kola do dvou lodních kontejnerů. Díky podpoře nesčetného počtu dárců kol a hlavně podporovatelů projektu se daří již počtvrté pomoci ke vzdělání africkým dětem," uvedl Posolda.

Po naložení potrvá zhruba měsíc, než budou kola dopravena do gambijského Banjulu. "Odtamtud budou rozvezena za přítomnosti organizátorů projektu do dalších devíti gambijských škol. Aby mohla kola pomáhat co nejdéle, bude zajištěna i průprava učitelů, žáků a tamních obyvatel v jejich údržbě," podotkl Posolda.

Kola do kontejnerů se podle Posoldy podařilo získat díky podpoře množství anonymních dárců, ale i organizací a měst, farností, škol i firem, které se rozhodly uspořádat sbírku kol či benefiční akci, která projekt podpořila. Podařilo se jim také zajistit finance pro přepravu kol.

[...]

Nejčtenější dobrá praxe z tématu